Rozwiązywanie konfliktów

W Hutchinson Institute wierzymy, że za sukcesem każdej firmy stoją ludzie, którzy wspólnie pracują na jej pozycję i osiągnięcia na rynku.

Aby efektywnie działać na rzecz sukcesu organizacji pracownicy potrzebują zarówno szkoleń biznesowych, jak i szkoleń umiejętności interpersonalnych. Oferujemy rozwiązania dla kadry na każdym szczeblu zatrudnienia, również dla trenerów wewnętrznych. Nasze szkolenia miękkie dla firm są zaprojektowane w taki sposób, by uwzględniać najważniejsze aspekty pracy w biznesie, a więc umiejętności komunikacyjne, dbałość o Klienta oraz własne środowisko pracy, a także rozwijanie osobistego potencjału, który niewątpliwie przekłada się na efekty pracy całego zespołu.

Wszystkie szkolenia prowadzimy w formie warsztatów stacjonarnych oraz w trybie online na platformach takich jak Skype, Zoom, Teams – w zależności od potrzeb i preferencji Klienta. Poniższa oferta ma charakter przekrojowy. Poszczególne moduły łączymy bądź rozdzielamy, tworząc optymalny proces.

Głównym celem szkolenia jest rozwinięcie kompetencji w zakresie zarządzania sytuacjami konfliktowymi oraz sposobów zapobiegania konfliktom, poznanie specyfiki konfliktów w pracy, ich pochodzenia i źródeł, uświadomienie roli i odpowiedzialności lidera zespołu w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowej, rozwinięcie umiejętności diagnozy konfliktów, przećwiczenie metod efektywnej komunikacji pomiędzy członkami zespołu, przedstawienie metod konstruktywnego przezwyciężania sytuacji trudnych i konfliktowych, poznanie metod grupowego poszukiwania rozwiązań, rozwiązywanie problemów, wypracowanie skutecznych zasad współpracy w zespole.

Podczas szkolenia realizowane są następujące zagadnienia:

  1. Czym jest konflikt?
  2. Rola i odpowiedzialność lidera w rozwiązywaniu konfliktów w zespole
  3. Zapobieganie i rozwiązywanie konfliktów
  4. Konflikty a role grupowe
  5. Indywidualne style radzenia sobie z konfliktami i sytuacjami trudnymi
  6. Czym jest rywalizacja, współzawodnictwo i współpraca
  7. Case Clinic

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak się skutecznie rozwiązywać konflikty? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.