Skuteczna komunikacja

W Hutchinson Institute wierzymy, że za sukcesem każdej firmy stoją ludzie, którzy wspólnie pracują na jej pozycję i osiągnięcia na rynku.

Aby efektywnie działać na rzecz sukcesu organizacji pracownicy potrzebują zarówno szkoleń biznesowych, jak i szkoleń umiejętności interpersonalnych. Oferujemy rozwiązania dla kadry na każdym szczeblu zatrudnienia, również dla trenerów wewnętrznych. Nasze szkolenia miękkie dla firm są zaprojektowane w taki sposób, by uwzględniać najważniejsze aspekty pracy w biznesie, a więc umiejętności komunikacyjne, dbałość o Klienta oraz własne środowisko pracy, a także rozwijanie osobistego potencjału, który niewątpliwie przekłada się na efekty pracy całego zespołu.

Wszystkie szkolenia prowadzimy w formie warsztatów stacjonarnych oraz w trybie online na platformach takich jak Skype, Zoom, Teams – w zależności od potrzeb i preferencji Klienta. Poniższa oferta ma charakter przekrojowy. Poszczególne moduły łączymy bądź rozdzielamy, tworząc optymalny proces.

Głównym celem szkolenia jest: rozwinięcie kompetencji w zakresie komunikowania w biznesie, wzrost efektywności komunikacyjnej i tworzenia relacji komunikacyjnych, poznanie efektywnych technik komunikacyjnych w zakresie słuchania, uzyskiwania i przekazywania informacji, nabycie umiejętności poprawnej komunikacji z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym, nabycie wiedzy i umiejętności efektywnego wdrażania kanałów komunikacji we własnym otoczeniu biznesowym, nabycie umiejętności rozpoznania typów komunikacyjnych i odpowiednie dostosowanie się, zmiana nieodpowiednich nawyków w komunikowaniu się.

Podczas szkolenia realizowane są następujące zagadnienia:

  1. Proces porozumiewania się — podstawowe pojęcia.
  2. Komunikacja zespołowa
  3. Język ciała, czyli komunikacja niewerbalna
  4. Komunikowanie w biznesie, możliwości i wyzwania
  5. Przepływ informacji – podstawa sprawnego współdziałania
  6. Informacje krytyczne
  7. Zastosowanie informacji zwrotnej w komunikacji biznesowej
  8. Planowanie kanałów komunikowania w organizacji
  9. Delegowanie zadań we współdziałaniu

Prowadzimy szkolenia z efektywnej komunikacji również o tematach trudnych w niepewnych czasach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak się efektywnie komunikować? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.