HR GENIUS BY HUTCHINSON INSTITUTE

to cykl wydarzeń, których ideą jest inspirowanie i wzmacnianie menedżerów HR oraz leaderów w prowadzeniu swoich zespołów do świadomego rozwoju. Cykl został zapoczątkowany w 2018 roku we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, która do dziś jest współorganizatorem tego wyjątkowego wydarzenia.

FESTIWAL LEADER OF THE FUTURE BY HR GENIUS 2024

Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu skierowanym do Świadomych Liderów – dyrektorów, managerów, a także przedstawicieli sektora Human Relations.

  • Jak być świadomym liderem?
  • Jak odpowiadać na aktualne wyzwania na poziomie ludzi, zespołów i całej organizacji?
  • Jak w roli lidera/liderki łączyć odpowiedzialność operacyjną i relacyjną, w równowadze łączyć działania „twarde” i „miękkie” na rzecz celów i strategii organizacji?

Zaprosiliśmy wyjątkowych ekspertów i praktyków, stworzyliśmy rozbudowaną część warsztatową jednocześnie dbając o równowagę pomiędzy merytoryką, praktyką, networkingiem. Chcemy, żeby spotkanie z nami w ramach Festiwalu było nie tylko okazją do nauki, ale przede wszystkim aby stało się doświadczeniem transformującym, wzmacniającym, a jednocześnie pełnym przyjemności bycia wśród profesjonalistów, w wyjątkowej atmosferze autentyczności i otwartości.
Wierzymy, że to, co ważne i kształtujące nas może być równocześnie lekkie, inspirujące i niezobowiązujące.
Otwieramy nowe horyzonty i kierunki rozwijania ludzi, zespołów i organizacji z pełnym wsparciem Hutchinson Institute.
9 maja 2024 r. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zapraszamy!

Strona Festiwalu

HR GENIUS FESTIWAL ŚWIADOMEGO ROZWOJU 2023

HR Genius 4.0 to było coś więcej niż konferencja. To spotkanie świadomych osób – świadomych prelegentów i świadomych uczestników, którzy wiedzą, że źródło sukcesu tkwi w świadomym rozwoju.

Festiwal Świadomego Rozwoju HR Genius to miejsce spotkań ludzi biznesu, managerów, dyrektorów HR oraz wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z wiedzą z obszarów interpersonalnych. Tym razem zaproponowaliśmy nieco odświeżoną formułę. Wszystko z myślą o uczestnikach!

HR Genius 4.0 to połączenie wykładów i warsztatów, teorii i praktyki. Była to okazja, by posłuchać i porozmawiać o tym, jak budować relacje w zespole, o tym, czy skuteczna komunikacja przekłada się na przywództwo albo czy da się zarządzać emocjami. Wszystko to 11 maja 2023 r. przedstawili praktycy, a wiedza teoretyczna okraszona była ich doświadczeniem.

„Moc autentyczności” – to hasło przewodnie HR Genius 4.0. Dlaczego autentyczność? Bo zależało nam, by wiedza przekazywana ex cathedra miała swój walor praktyczny. Dlatego prelegenci to jednocześnie praktycy w swoich dziedzinach. To trenerzy i doradcy, którzy każdego dnia zajmują się rozwojem, komunikacją, zarządzaniem.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Małgorzata Czernecka, która na co dzień doradza organizacjom w obszarze tworzenia strategii wellbeing, mających na celu optymalizację stylu pracy.
Swoje know-how w zakresie zarządzania zaprezentował także prof. Andrzej Blikle – m.in. autor książki „Doktryna jakości” – pozycji obowiązkowej dla każdego, kto chce być skutecznym przywódcą.
Sonia Bohosiewicz uświetniła wydarzenie, dzieląc się z uczestnoikami swoimi doświadczeniami związanymi z praca z emocjami i autentycznością w aktorstwie.

Festiwal HR Genius 4.0 to ponad 8 godzin rozmów o zarządzaniu, o rozwoju, o komunikacji międzyludzkiej.

KONGRES HR GENIUS 2022

Po dwóch latach przerwy wróciliśmy na scenę z kolejną edycją Kongresu HR Genius.
Kongres HR Genius 3.0 cieszył się tak ogromną popularnością! Niemal 200 uczestników, kilkunastu prelegentów oraz 6 trenerów biznesu zebrało się razem 20 października w Łodzi, w pięknych wnętrzach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by porozmawiać o komunikacji i emocjach w miejscu pracy.

Nowa, skomplikowana rzeczywistość życia zawodowego wymaga od Działów HR nowoczesnego podejścia i wykorzystywania innowacyjnych, przynoszących efekty praktyk. W odpowiedzi na te wyzwania 3 edycja Kongresu HR Genius poruszyła zagadnienia z obszaru efektywnej komunikacji oraz zarządzania emocjami. Wieloletnia współpraca między Hutchinson Institute i Działami HR pozwoliła na wyróżnienie najlepszych, sprawdzonych praktyk w tym zakresie, dostarczając kadrze zarządzającej doskonale dopracowaną strukturę procesu rozwojowego.
https://www.subscribepage.com/kongreshrgenius30

KONGRES HR GENIUS 2019

Jesienią 2019 roku odbyła się 2. edycja cieszącego się niezmiernym zainteresowaniem kongresu HR Genius.

Tym razem, spotykając się w gronie profesjonalistów w dziedzinie HR, skupiliśmy się na idei współpracy i porozumienia w biznesie. Podczas kongresu rozwijaliśmy kompetencje służące budowaniu współpracy i porozumienia, eksplorowaliśmy najnowsze trendy, metody i podejścia pozwalające na lepsze, trwalsze i efektywniejsze zarządzanie relacjami opartymi na współpracy i porozumieniu. Zaczynając od osiągania przywódczej równowagi wewnętrznej i porozumienia z samym sobą, poprzez budowanie porozumienia pomiędzy pracownikami, zespołami i grupami wewnątrz organizacji. Zakończyliśmy na rozwijaniu kompetencji językowych, niezbędnych do pracy w środowisku międzynarodowym.

Swoje prelekcje wygłosili m.in. specjaliści w zakresie budowania biznesowych relacji między kobietami a mężczyznami. Poznaliśmy metodologię Whole Brain Thinking, która uświadamia nam, że porozumienie jest możliwe nawet wtedy, gdy myślimy inaczej. Dowiedzieliśmy się też, jak pracować nad naszą energią i wydolnością w sferze fizycznej, psychicznej i mentalnej, by nie tracić motywacji i osiągać sukcesy w obliczu wciąż rosnących wymagań. Jednym z najbardziej docenionych elementów wydarzenia było poruszenie aspektu komunikacji w językach obcych, która we współczesnym życiu biznesowym staje się coraz bardziej powszechna i potrzebna, a często stanowi dla nas nie lada wyzwanie. Dzięki prelekcji na temat innowacyjnej metody Top Potential wielu Uczestników spojrzało na naukę języków obcych inaczej i przekonało się, że może ona być dużo bardziej wymierna i przyjemniejsza.
https://kongreshrgenius2019.splashthat.com/

KONGRES HR GENIUS 2018

W marcu 2018 roku mieliśmy przyjemność organizować pierwszą edycję Kongresu HR Genius.

Wydarzenie, pierwsze tego rodzaju w Polsce, dedykowane było przedstawicielom sektora Human Resources. Chcieliśmy, by było kompleksową odpowiedzią na współczesne potrzeby działów personalnych oraz wyzwania, z którymi muszą się one mierzyć.

Wieloletnia współpraca Hutchinson Institute z działami HR pozwoliła zauważyć trzy obszary, które wymagają największego wsparcia. Są nimi: zespoły wielopokoleniowe i wielokulturowe, optymalne zarządzanie talentami oraz nowoczesne nurty w zarządzaniu.

Współcześnie bardzo ważne jest, by podążać za sprawdzonymi i przynoszącymi efekty teoriami i implementować najlepsze praktyki, dostarczając kadrze zarządzającej innowacyjnych procesów rozwojowych w tych obszarach.

Hutchinson Institute zaprosił więc do współpracy szereg specjalistów, którzy we wspaniałych wnętrzach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc wykłady oraz warsztaty. Uczestnicy wydarzenia poznali pojęcie turkusu w zarządzaniu i metody wykorzystania jego założeń w działaniu organizacji, dowiedzieli się, jak ważne jest poszukiwanie głębi potencjału pracowników i jak odkrywać talenty w nich drzemiące, zobaczyli, że wielopokoleniowość czy wielokulturowość w zespołach to współcześnie normalny, często spotykany układ i warto wiedzieć, jakie zabiegi pomogą liderom zapobiegać powstawaniu konfliktów i nieporozumień w takim zróżnicowanym środowisku. Warsztaty, w których można było wziąć udział dodatkowo, pokazały, jak oswoić stres i w jaki sposób wykorzystać emocje do pobudzenia zaangażowania w pracy. Podsumowaniem wydarzenia były imponujące plakaty, tworzone „na żywo” i będące swoistą ilustracją treści poszczególnych prelekcji. W ten sposób chcieliśmy pokazać, jak, tak modne dzisiaj, biznesowe myślenie wizualne sprawdza się w praktyce.
https://kongreshrgenius.splashthat.com/