Zbuduj zespół

2023-02-16 superadmin

Mówi się, że samemu można iść szybciej, ale wspólnie dojdziemy dalej. To zespół jest siłą. Prawdą jest, że nawet najsilniejsza jednostka nie jest w stanie oprzeć się grupie. Pod warunkiem że działa ona zespołowo, tzn. realizuje wspólne cele, podziela podobne wartości, ufa sobie i skutecznie się komunikuje.

Budowanie zespołu jest istotną częścią każdej firmy i organizacji. Różne ścieżki i metody prowadzą do tego, by stworzyć zgrany zespół, a umiejętność team buildingu jest niezwykle pożądana wśród menedżerów. Bo to w dużej mierze od kierownictwa zależy, czy powstanie Zespół, czy tylko grupa osób zwana zespołem. Nowoczesny menedżer wie, że budowania relacji w grupie nie można puścić na przysłowiowy żywioł, że tym procesem trzeba sterować. Tylko jak?

Im lepszy zespół zbudujesz, tym wyższe góry zdobędziesz

Nie bez przyczyny mówi się, że inwestycja w człowieka ma najlepszą stopę zwrotu. Wydatków na szkolenia nigdy nie powinno rozpatrywać się w kategorii kosztów. Te pieniądze zawsze wrócą, bo im lepiej przeszkolony jest dział handlowy, dział finansowy czy dział logistyki, tym lepiej funkcjonuje cała firma. 

Wśród dziesiątków szkoleń podnoszących kompetencje pracowników, trzeba odnaleźć także te związane z team buildingiem. Ponieważ w firmie od JA ważniejsze jest MY.

Szkolenia z budowania zespołu kierowane są zarówno do pracowników, którzy tworzą określoną grupę w miejscu pracy oraz do menedżerów, by nauczyć ich jak scementować zespół. Aby powstał zgrany team, potrzebne jest bowiem działanie dwóch sił: odgórnej – przełożonego i oddolnej – pracowników.

Budowanie zespołu to nie sprint, lecz maraton. Proces ten polega na stymulowaniu przez menedżera współpracy w zespole, aby zapewnić harmonijne współdziałanie wszystkich osób w celu osiągnięcia wyznaczonych celów. Kluczem jest skuteczna i otwarta komunikacja, uświadomienie członkom grupy ich mocnych i słabych stron w odniesieniu do całego zespołu oraz wzmacnianie poczucia przynależności. 

Czy ten proces jest łatwy? Nie! Czy wykonalny? Jak najbardziej! Trzeba jednak wiedzieć, jak się za to zabrać.

Szkolenia wspierające team building

W Hutchinson Institute doskonale wiemy, jak ważny jest zespół. Dlatego proponujemy szkolenia z team buildingu, ale nieco inne – ciekawsze, bardziej oryginalne. Bo przecież każdy zespół jest inny i potrzebuje różnych bodźców. 

Wspólnie z Jarosławem Rogowskim – trenerem sztuk walki i trenerem personalnym w jednym, uczymy, w jaki sposób zaangażować zespół do wspólnej pracy. 

Tym, co cementuje zespół, jest wspólne rozwiązywanie problemów i stanięcie oko w oko z sytuacją kryzysową. Jak się zachować? Kto powinien przewodzić? Jakie mocne strony zespołu wykorzystać? O tym właśnie jest nasze szkolenie ABC bezpieczeństwa, które przyda się szczególnie tym, dla których codzienny stres nie jest zjawiskiem obcym. Efektem szkolenia jest wzmocnienie grupy w walce ze stresem oraz umiejętność zarządzania sytuacją kryzysową. Techniki przedstawione podczas treningu zwiększają pewność siebie, co bezpośrednio wpływa na lepsze funkcjonowanie w świecie biznesu i negocjacji.

 W team buildingu ważna jest aktywna postawa przełożonych. To kierownictwo może zainicjować wspólne szkolenia dla zespołu, wyjazdy integracyjne, gry zespołowe. Wszystko po to, by stworzyć pozytywne środowisko pracy. Przygotowaliśmy warsztaty, które doskonale sprawdzą się na team buildingowych spotkaniach. Szkolenie Masz prawo się bronić skierowane jest w szczególności do żeńskiej części zespołu. Trening samoobrony z Jarosławem Rogowskim to połączenie elementów fizycznych i mentalnych, coś, czego nie oferuje żadne inne szkolenie firmowe. Podobnie działa warsztat Car defence – obrona w samochodzie. Dzięki niemu pracownicy nauczą się, jak reagować na sytuacje kryzysowe i szybko podejmować najlepsze decyzje.

Integracja zespołu to wzmacnianie poczucia przynależności – do grupy i do organizacji. Dlatego coraz większą rolę odgrywają benefity nie tylko dla samych pracowników, ale także dla członków rodzin. Warsztat Bezpieczeństwo dzieci – Save&Brave to idealny pomysł na piknik pracowniczo-rodzinny lub specjalny dzień dedykowany członkom załogi oraz ich dzieciom.

Zbuduj zespół razem z Hutchinson Institute. Zorganizuj team building, który zapadnie w pamięć, który scementuje zespół i wyzwoli ich energię. Silnej i zgranej drużyny nikt nie pokona!

Blog hutchinson institute