Programy wellbeingowe

W Hutchinson Institute wierzymy, że za sukcesem każdej firmy stoją ludzie, którzy wspólnie pracują na jej pozycję i osiągnięcia na rynku.

Aby efektywnie działać na rzecz sukcesu organizacji pracownicy potrzebują zarówno szkoleń biznesowych, jak i szkoleń umiejętności interpersonalnych. Oferujemy rozwiązania dla kadry na każdym szczeblu zatrudnienia, również dla trenerów wewnętrznych. Nasze szkolenia miękkie dla firm są zaprojektowane w taki sposób, by uwzględniać najważniejsze aspekty pracy w biznesie, a więc umiejętności komunikacyjne, dbałość o Klienta oraz własne środowisko pracy, a także rozwijanie osobistego potencjału, który niewątpliwie przekłada się na efekty pracy całego zespołu.

Wszystkie szkolenia prowadzimy w formie warsztatów stacjonarnych oraz w trybie online na platformach takich jak Skype, Zoom, Teams – w zależności od potrzeb i preferencji Klienta. Poniższa oferta ma charakter przekrojowy. Poszczególne moduły łączymy bądź rozdzielamy, tworząc optymalny proces.

Future Five – kompetencje przyszłości

Kompetencje przyszłości to szkolenie skierowane do liderów i ludzi pracujących na swój sukces, którzy chcą wiedzieć, w jakie kompetencje warto inwestować i na jakie umiejętności warto postawić u swoich współpracowników, aby za 5 lat wciąż tworzyli zwycięski zespół. Podczas tego szkolenia wspólnie postawimy kluczowe pytania o przyszłość i czynniki decydujące o sukcesie na rynku pracy. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zapracować na to, by być człowiekiem świadomym siebie, wysoce elastycznym i uważnym na szeroko pojęte wyzwania zmieniającego się świata. Dzięki naszemu szkoleniu Uczestnicy uświadomią sobie, jak ważne we współczesnym świecie jest posiadanie złożonych i często niestandardowych kompetencji zaawansowanych, a jednocześnie bliskich każdemu człowiekowi, bo płynących z jego natury.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe kompetencje przyszłości, takie jak:

 1. Samoświadomość swojego potencjału osobistego, potrzeb i płynących z tego możliwości do wykorzystania w działaniu zawodowym
 2. Zarządzanie emocjami i umiejętności redukowania stresu swojego i innych
 3. Uważność, poprawa koncentracji i świadomej obecności w czasie pracy
 4. Elastyczność myślenia i działania oraz aktywnej improwizacji jako narzędzia skutecznego osiągania celów
 5. Rola intuicji w twórczym rozwiązywaniu problemów

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat efektywności osobistej? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

 

„FIND YOUR ENERGY” – warsztat zarządzania stresem wg nowatorskiej metody Tension Release Exercises (TRE®)

DLA KOGO?

Warsztat „FIND YOUR ENERGY” dedykowany jest dla osób pracujących z:
– wieloma zadaniami
– dużą ilością informacji
– wysoką odpowiedzialnością
– ciśnieniem wyniku

CO ZYSKUJESZ?

SKUTECZNOŚĆ

– mając więcej energii jesteśmy bardziej zaangażowani
– większa zdolność skupienia zwiększa skuteczność
– rozluźnienie w ciele poprawia relacji i ułatwia współtworzenie

WYDAJNOŚĆ

– organizm pozbawiony napięć i bólów zdrowieje
– jesteśmy bardziej odporni i mamy więcej sił

ŚWIADOMOŚĆ

– wiedza na temat procesów zachodzących w naszym organizmie pozwala na świadome zarządzanie własną energią, które zabezpiecza nas przed wypaleniem i brakiem motywacji

„Gwarancją sukcesu jest zarządzanie energią, a nie czasem”. T. Schwarz

WARSZTAT GWARANTUJE:

– każdy z uczestników wzmocni siebie, poczuje proces zdrowienia i znajdzie własną ochronę przed stresem,
– każdy z uczestników pozna metodę pracy z ciałem TRE® (Tension Release Exercises) w stopniu pozwalającym kontynuowanie jej samodzielnie w optymalnych dla siebie warunkach,
– wszyscy uczestnicy otrzymają materiały uzupełniające wiedzę na temat istoty przedstawionej metody wraz z instrukcją ćwiczeń. 

Warsztat jednodniowy.

Prowadząca:
Magdalena Kwaśniewska-Tafel: Executive Coach, MindSonar Coach, Provider TRE® II stopnia. Praktyk sprzedaży z 15-letnim doświadczeniem menadżerskim. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody TRE®? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

Efektywność osobista

Zarządzanie emocjami i budowanie świadomości emocji

Zarządzanie sytuacjami stresowymi

Podnoszenie uważności i koncentracji w pracy, planowanie czasu

Efektywność osobista

 

Szkolenie „Efektywność osobista w życiu zawodowym i prywatnym” skierowane jest do osób, które chcą zwiększyć swoją wydajność oraz nauczyć się planowania i realizacji zadań zgodnych ze swoimi priorytetami. Szkolenie pomoże osiągnąć większą równowagę wewnętrzną oraz poczucie spójności podczas wykonywania codziennych obowiązków. Pozwoli również podnieść motywację do wprowadzania w swoim życiu zmian niezbędnych do lepszej organizacji i zarządzania sobą w czasie. Szkolenie wzmocni postawę asertywną w sytuacjach utrudniających osiąganie własnych celów. Dostarczy także niezbędnych narzędzi do lepszego psychicznego funkcjonowania w stresie związanym z natłokiem obowiązków.

Podczas szkolenia realizowane są następujące zagadnienia:

1. Co to jest efektywność osobista ? I jak na nią wpływać?

2. Przydatna wiedza, narzędzia i techniki dotyczące podnoszenia efektywności osobistej w obszarze czynników wewnętrznych – czynniki wewnętrzne „ja”

3. Wpływ i kontrola

4. Przekonania i wartości

5. Cele i działania

6. Równowaga psychiczna – siła spokoju

7. Zasady dotyczące efektywnego zarządzania relacjami – czynniki zewnętrzne „inni”

8. Planowanie i organizacja czasu pracy – praktyczne zasady dotyczące podnoszenia efektywności

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat efektywności osobistej? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

Zarządzanie stresem i emocjami

Czy pragniesz znów poczuć zaangażowanie i podekscytowanie w swojej pracy, chcesz poczuć efektywność działania swojej firmy i jej pracowników?

Czy, jako lider, chcesz obniżyć poziom stresu i całościowo otworzyć się w ciele i umyśle na nowe możliwości związane z pracownikami?

Czy jesteś zainteresowana/-y poznaniem nowych narzędzi i podejść, które pomogą Ci radzić sobie w trudnych relacjach z klientami, współpracownikami, podwładnymi?

Czy chcesz być silniejszą/-ym a jednocześnie bardziej ludzkim liderem i profesjonalistą?

Marzysz o mocniejszym zintegrowaniu ze swoim życiem zawodowym i osobistym?

Podczas warsztatów dowiesz się i doświadczysz, jak budować udane relacje z samym sobą. Warsztat obejmuje m.in. następujące zagadnienia:

Kim naprawdę jestem – źródło wewnętrznej mocy.

Największy pochłaniacz energii – praca z Maską, jak zacząć „oddychać pełną piersią”.

Czym jest nasze „Niższe Ja” i dlaczego warto je polubić. Praktyczne ćwiczenia na odblokowanie ukrytych zasobów.

Wyrażanie emocji ciałem i głosem; bezpieczne wychodzenie ze swojej strefy komfortu.

Siła Ego – jaki ma wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, jak poznać jego intencje i dać sobie więcej przestrzeni na „bycie sobą”.

Moje granice – jak zadbać o swoją przestrzeń, jak nie przekraczać granic innych ludzi.

Uwrażliwianie i uważność na odczuwanie energii płynącej z ciała.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zarządzania stresem i emocjami? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

Jak autentycznie rozmawiać z pracownikami o tym, co trudne i niepewne?

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia, aby poprawić stan emocjonalny swoich pracowników i adekwatnie reagować w sytuacji kryzysowej, polecamy szkolenie interpersonalne z naszą trenerką i terapeutką w jednej osobie. To szkolenie ułatwi zmianę postrzegania sytuacji z pozbawionej perspektyw na konstruktywną i dającą możliwości. Pozwali także na rozpoznanie i zaakceptowanie swoich emocji, jak i poznanie prostych sposobów na ich rozładowanie i pozytywną transformację.

Cele szkolenia:

 1. Poprawa stanu emocjonalnego własnego oraz swoich pracowników pozwalającego na adekwatne reagowanie w obecnej sytuacji kryzysowej.
 2. Zmiana perspektywy postrzegania sytuacji z pozbawionej perspektyw na konstruktywną i dającą możliwości.
 3. Poznanie i zrozumienie swojego sposobu reagowania na stres i odróżnienie go od reakcji innych osób.
 4. Rozpoznanie i zaakceptowanie swoich emocji i poznanie prostych sposobów na rozładowanie i ich pozytywną transformację.
 5. Lepsze rozpoznawanie autentycznych potrzeb swoich i pracownika, a tym samym bardziej adekwatne i autentyczne odpowiadanie na nie.
 6. Uzyskanie sposobów na podniesienie motywacji do pracy w obliczu nowej rzeczywistości i płynących z niej wyzwań.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego warsztatu? Interesują Cię konkretne terminy? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

Żywioły serca

Nasze zachowania i emocje przynależą do poszczególnych żywiołów, a zachwianie ich równowagi i przerwanie cyklu ich przepływu w nas samych prowadzi do ograniczeń, problemów, a często nawet chorób. Tych wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak przywracać tę równowagę i zrównoważyć energie wszystkich żywiołów na poziomie cielesnym, emocjonalnym i duchowym, zapraszamy do udziału w naszych warsztatach.

Żywioły Serca™ to warsztaty zintegrowanej pracy nad przywracaniem równowagi w relacjach, w pracy, rodzinie, w zdrowiu. To czas pracy nad autouzdrawianiem w oparciu o własny potencjał i moc natury, a także okazja do głębokiej regeneracji.
Metodyka Corelements™, oparta na terapeutycznej pracy z żywiołami podstawowymi, w sposób całościowy organizuje proces uzdrawiania i regeneracji na poziomie ciała, emocji i umysłu. Jako ogólna i spójna koncepcja przywracania równowagi żywiołów pozwala na wykorzystywanie różnorodnych technik, metod i narzędzi pracy terapeutycznej, uzdrawiającej i relaksacyjnej.

Uczestnicy warsztatów Żywioły Serca™

 1. doświadczą różnorodnej praktyki pracując z każdym z żywiołów
 2. pogłębią samoświadomość, samoakceptację i dostęp do indywidualnego potencjału
 3. doświadczą głębokiego kontaktu ze sobą i otoczeniem
 4. odbudują pierwotną więź z naturą i jej rytmem życia
 5. rozpoczną przywracanie równowagi życiowej
 6. uzdrowią aktualne relacje i otworzą się na nowe
 7. uwolnią emocje i blokady emocjonalne
 8. zaczną tworzyć nowe wzorce zachowania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach
 9. dotkną tego, co głębokie, często trudne i stojące na drodze do szczęścia
 10. uruchomią przepływ możliwości, kreacji i samorealizacji w swoim życiu
 11. będą doświadczać różnorodnych form pracy pod okiem doświadczonych przewodników, którzy pomogą im dotrzeć do miejsca, w którym zaczyna się spełnienie
 12. zadbają o siebie holistycznie

W programie warsztatów m.in.:

 1. praca z ciałem, gimnastyka meridianów
 2. taniec intuicyjny Żywiołów i kontemplacja dźwięków
 3. praktyki oddechowe, mudry i praktyki ho’ponopono
 4. warsztaty Konstelacji Core
 5. praktyki ćwiczeń uwalniających napięcia TRE®
 6. medytacje statyczne i dynamiczne

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat żywiołów serca? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

 

Kobieta mocy na arenie własnego życia

Warsztaty skierowane są do kobiet, które czują, że w biznesie osiągnęły już wszystko lub prawie wszystko i żadne biznesowe wyzwanie nie jest im straszne, jednak gdzieś w głębi czują, że nie do końca żyją w zgodzie z samą sobą. Podczas warsztatów:

 1. Poszukamy w sobie prawdziwej kobiecości, która nie jest ani nachalna, ani wycofana, która pozwala sobie po prostu być i cieszyć się sobą.
 2. Nauczymy się, jak bardziej sobie ufać, jak bardziej czuć i podążać za swoją intuicją i autentycznymi potrzebami.
 3. Uchylimy drzwi do swojej świadomości, połączymy energie serca i umysłu i zrzucimy niewygodne maski, aby poczuć prawdziwą przyjemność kryjącą się pod nimi.
 4. Dowiemy się też, jak akceptować w sobie „niższe ja”, związane z emocjami uchodzącymi za negatywne.
 5. Spróbujemy zaprzyjaźnić się z odczuwaną złością, smutkiem czy strachem.
 6. Nauczymy się kochać siebie, nawet w „słabszych” momentach, odnajdziemy łagodną i kochającą stronę własnego „ja”.

Kobieta mocy na arenie własnego życia – jakkolwiek dziwne, trudne lub niemożliwe się to wydaje teraz, sprawdź jakby to było zrobić chociaż mały kroczek w tę stronę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

 

Ona i On – dwie energie w miejscu pracy

Prowadzony przy pomocy interaktywnych metod warsztat ukazuje szersze spojrzenie na zasadnicze różnice  na temat komunikacji między kobietami a mężczyznami, a jego celem jest nauka efektywnego wykorzystywania typowo kobiecych i typowo męskich cech, na zasadzie współpracy i uzupełniania się obu płci.

Poznanie specyfiki zachowania kobiet i mężczyzn oraz wiedza o tym, jak rozszyfrowywać „język drugiej płci” zaowocuje zwiększeniem wydajności pracy, podniesieniem poziomu motywacji oraz przyczyni się do wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Szczególny nacisk kładziemy na rozwiązania praktyczne, dlatego też szkolenie prowadzone jest metodami warsztatowymi, z naciskiem na interaktywny udział uczestników poprzez gry symulacyjne, ćwiczenia, scenki, dramę, ćwiczenia projekcyjne, testy diagnozujące, mini-wykłady itp. Dzięki praktycznemu doświadczaniu uczestnicy odkrywają, iż sekret budowania porozumienia polega na poznaniu i zaakceptowaniu różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami.

Cele warsztatów:

 • Zmiana postawy na bardziej życzliwą i akceptującą zarówno siebie jak i przedstawicieli odmiennej płci.
 • Nauczenie się reagowania zgodnego z regułami rządzącymi w „świecie kobiet i w świecie mężczyzn” – uzyskiwanie efektu synergii.
 • Nauka uzyskiwania i okazywania wsparcia przez kobiety i mężczyzn w środowisku pracy.
 • Poznanie odmiennych stylów komunikacji oraz sposobów rozwiązywania konfliktów specyficznych dla każdej płci.
 • Zrozumienie różnic w radzeniu sobie ze stresem przez kobiety i mężczyzn i zdobycie umiejętności redukowania związanego z nimi napięcia.
 • Praktyczne wskazówki na temat zarządzania pracownikami przy uwzględnieniu różnic płciowych oraz nawiązywania bezkonfliktowej współpracy.
 • Poznanie technik komunikacyjnych ułatwiających budowanie harmonijnego i stabilnego zespołu bez konieczności rezygnacji z tego, co jest ważne dla każdego ze współpracowników.
 • Wzrost zaufania oraz poczucia wartości u każdego członka zespołu, poprzez naukę dawania i brania w zależności od potrzeb.
 • Złamanie schematów i stereotypów dotyczących obydwu płci – na wesoło.
 • Savoir-vivre a „płeć mózgu” – jak zadbać o „kulturę płci” w organizacji.
 • Integracja grupy oparta na zasadach zrozumienia i szacunku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesują Cię konkretne terminy warsztatów? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować szkolenie w Twojej firmie.

 

Ponadto, zaopiekujemy się dla Ciebie obszarami:

 

 • Rezyliencja, czyli umiejętność dostosowywania się do zmieniających się warunków
 • Jak autentycznie rozmawiać z pracownikiem o tym, co trudne i niepewne?
 • Prewencja wypalenia zawodowego
 • Radzenie sobie ze stresem
 • Trening asertywności
 • Work-life balance
 • Integracja zespołu i redukcja napięć interpersonalnych
 • Doradztwo i wsparcie psychologiczne
 • Terapia organizacyjna
 • Interwencja kryzysowa w zespołach

 

Skontaktuj się z nami! Doradzimy najlepsze rozwiązanie z zakresu wellbeingu.